İade, Garanti ve Değişim

Markabicak.com’dan satın aldığınız ürünleri 7 gün içerisinde İade / Değişim e-postası göndermek şartı ile iade edebilirsiniz. Ürün iadeleri yalnızca MNG Kargo ile yapılabilmektedir. Satın aldığınız ürünü iade ederken ürüne ait ambalaj, varsa yanında verilen hediye, garanti sertifikası, fatura ve varsa sipariş formu ile iade etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple ürün size ulaştıktan sonra faturasını ve paketini özenle saklayınız. İade / Değişim e-postası doldurmadan gönderdiğiniz ürünler kabul edilmemektedir. İade ile ilgili detaylar aşağıda açıklanmıştır.

Beğenmediğiniz Ürün/Ürünlerin İadesi
Satın aldığınız ürünü beğenmemeniz durumunda ürün size ulaşmasından itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü MNG Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Beğenmediğiniz ürünü farklı bir ürünle değiştirmek istiyorsanız İade / Değişim e-postasında bunu belirtmeniz gerekiyor.
İade/Değişim E-postası İçin: siparis@markabicak.com

Kargo Firmasında Zarar Gören Ürün/Ürünlerin İadesi
Satın aldığınız ürün kargo, taşıma esnasında zarar görmüş veya arızalanmış ise kargo personeline tutanak yazdırınız ve ürünü teslim almayınız. Kargo paketi zarar görmüş, delinmiş, yırtılmış ve ıslanmış siparişlerinizi kargo personelinin önünde açıp ürünlerde herhangi bir zarar olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Zarar varsa kargoyu kesinlikle teslim almayınız.

Paketi Zarar Gören Ürünlerin İadesi
Satın aldığınız ürünleri size gönderilen paket ile geri iade etmeniz gerekmektedir. Ürünün paketine ve taşıma paketine zarar verilmesi durumunda iade kabul edilmeyecektir.

Para İadesi
Para iade işleminiz, iade talebinizin geçerli olması sonucunda, iade ettiğiniz ürünlerin bize ulaşmasından itibaren 7 gün içerisinde yapılır. İade edilecek tutarın hesabınıza geçmesi, siparişinizi oluştururken kullandığınız ödeme yöntemine göre farklılık gösterir.

Kredi Kartı Tek Çekim İadesi
Tek çekim kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ücretiniz genelde 7 gün içerisinde hesap ekstrenizde görünmektedir. Bu süre bankanızla ilgili olup hesap kesim tarihinize göre değişiklik gösterebilir. Detaylı ve kesin bilgi almak için bankanızı aramanızı tavsiye ederiz.

Havale/EFT İadesi
Havale/EFT ödeme yöntemi ile yaptığınız alışverişlerde iade onaylandıktan ve ürün/ürünler bize ulaştıktan sonra siparis@markabicak.com’a e-posta olarak göndereceğiniz IBAN numarasına yapılmaktadır.

Müşterilerimizi korumak adına sipariş bedelinin bize gönderildiği hesap numarası dışında herhangi bir hesap numarasına iade yapmamaktayız.

İade
İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 iş günüdür.

 • İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir.
 • İade etmek istediğiniz ürünler "Mesafeli Satış Sözleşmesi" şartlarına uygun ise ücretiniz sitemizden sipariş verirken kullandığınız ödeme yöntemine göre geri iade yapılacaktır.

Değişim
Değişim işlemleri 7 günlük cayma süresi içerisinde ürünlerin hiçbir şekilde kullanılmamış, tam ve eksiksiz olması şartıyla satış faturasının ibrazı ile kabul edilebilir. Tüm değişim işlemlerinde satış faturasının ibrazı zorunludur.

İade ve Değişim Süresi
İade veya değişim süresi yasal süreç olan 3 iş günü ile 7 iş günü arasında gerçekleşmektedir.


Garanti Şartları

 • Bu garanti, yalnızca fabrika hatalarını kapsamaktadır.
 • Ürününüz, malzeme veya üretim hatası nedeniyle arızalanırsa ürünün onarımı veya birebir değişimi yapılır.
 • Garanti süresi fatura kesim tarihinden itibaren 3 (üç) yıldır.
 • Ürün, fatura sahibi dışında başka bir kişiye satılır veya aktarılırsa garanti süresi sona erer.
 • Bu garanti, ürünün yanlış kullanımından kaynaklanan kırılmaları veya kusurları kapsamaz.
 • Bıçak ucu kırılması garanti kapsamında değildir.
 • Mermer, cam, metal ve taş yüzeylerde kullanılmış bıçaklar garanti dışı kalacaktır.
 • Taş bileme yöntemi ile bilenmiş bıçakların garantisi sona erer.
 • Bu garanti, düzgün bir şekilde bakımları yapılmamış ve bakımsız kullanım sonucu bozulmuş/arızalanmış hiçbir ürünü kapsamaz.
 • Marka Bıçak teknik servis ekibi dışında onarımı yapılan ürünlerin garanti süresi sona erer.